SAMSUNG

Na jakie awarie narażone są klimatyzatory przemysłowe?

Dzięki swoim parametrom technicznym, a także zaimplementowanym technologiom, klimatyzatory przemysłowe są w stanie zapewnić niezwykle sprawne, wydajne działanie. Niestety, po pewnym czasie mogą również ulegać mniejszym bądź większym awariom. Czego dotyczą najczęściej?

Lista tego typu problemów może być dość długa. Już na wstępie warto więc podkreślić, że wielu z nich da się uniknąć. Ogromne znaczenie ma między innymi to, w jaki sposób zostanie zamontowana klimatyzacja przemysłowa. Warszawa to miasto, w którym dość łatwo znaleźć można firmy, które nie tylko dostarczają odpowiednie systemy, ale również zajmują się ich zakładaniem.

Współpraca z takimi profesjonalistami okaże się znacznie korzystniejsza od działania na własną rękę. Jest to bowiem najlepszy sposób na to, aby uniknąć ewentualnych błędów montażowych, które w wielu przypadkach prowadzą do powstania poważnych usterek.

Co w klimatyzacji przemysłowej psuje się najczęściej?

Warto pamiętać, że omawiane urządzenia często pracują w znacznie trudniejszych warunkach, niż modele domowe. Dotyczyć może to między innymi wyższego poziomu zanieczyszczeń, jakie pojawiają się w budynkach przemysłowych, zmiennych temperatur, wysokiej wilgotności, czy też po prostu konieczności pracy na wysokich obrotach przez długi czas. Poniżej prezentujemy zdecydowanie najczęściej pojawiające się awarie, na które narażona jest klimatyzacja przemysłowa.

  • Brak czynnika chłodzącego – gdy zaczyna go brakować, efektywna praca klimatyzatora staje się niemożliwa. Z jakiego jednak powodu dochodzi do utraty czynnika chłodzącego? Problemem może okazać się nieszczelność układu, a także wspomniane wcześniej błędy montażowe.
  • Zanieczyszczona instalacja – niedrożność często jest wynikiem zbyt rzadkich lub niewystarczających prac konserwacyjnych. Urządzenia należy regularnie czyścić, w przeciwnym wypadku dojść może do nieskutecznego odprowadzania skroplin i znacznego spadku wydajności całego systemu. Do tego trzeba dodać ponadto mocno zabrudzone filtry, w których mogą rozwijać się groźne mikroorganizmy.
  • Awarie sprężarek i wentylatorów – bardzo często dochodzi do nich w wyniku nieprawidłowej eksploatacji sprzętu, jak również przegrzania jednostki zewnętrznej. Z tego powodu należy zapoznać się z instrukcją dołączoną do systemu. Zawarte w niej informacje mogą pomóc w uniknięciu tego typu problemów.
  • Uszkodzenie podzespołów – powodów tej usterki może być wiele. Często winne są trudne warunki, w jakich musi pracować klimatyzator, spore zanieczyszczenia, a także, ponownie, błędy montażowe. W przypadku zniszczenia podzespołów elektronicznych, konieczna będzie ich wymiana.

Klimatyzacja przemysłowa – Warszawa

Współpraca z odpowiednimi dostawcami i specjalistami to często najlepszy sposób na uniknięciu wielu awarii. A przynajmniej na znaczne ograniczenie częstotliwości ich występowania.

Dzięki niej możliwy staje się najpierw wybór odpowiednich urządzeń, a następnie ich prawidłowy montaż. Uwzględniający specyfikę pomieszczenia i miejsca instalacji, jak również aktualne zapotrzebowanie na moc chłodzącą. To właśnie zły dobór urządzeń, a także nieodpowiedni montaż, najczęściej prowadzą do zwiększenia awaryjności systemu.

Postawienie na właściwych specjalistów okaże się więc dobrym sposobem na to, aby zaoszczędzić masę czasu, pieniędzy i nerwów. Do tego dochodzi możliwość uzyskania wysokiej sprawności systemu, który zagwarantuje spełnienie wszystkich potrzeb zakładu oraz pracujących w nim osób.

Oceń post

Comments are closed.