Klimatyzacja jest systemem stosowanym do kontroli temperatury, wilgotności i czystości pomieszczeń wewnętrznych. Klimatyzacja może być stosowana w budynkach mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych. Efekt chłodzenia wytwarzany przez klimatyzator uzyskuje się poprzez cykl chłodniczy, ale czasami zamiast chłodzenia stosuje się parowanie lub chłodzenie swobodne. Systemy klimatyzacji mogą być również oparte na osuszaczach (substancje chemiczne, które usuwają wilgoć z powietrza).

Klimatyzacja była używana od czasów starożytnych, choć jej zastosowanie dotyczyło głównie chłodzenia konstrukcji, a nie komfortu. W połowie XIX wieku Willis Carrier opracował urządzenia, które skutecznie zmniejszały wilgotność, a także chłodziły powietrze. Dało to początek nowoczesnej technologii klimatyzacji.

W 1856 roku francuski inżynier Ferdinand Carré wynalazł „kompresor”. W 1881 roku opracował on system wykorzystujący sprężanie pary wodnej do schładzania powietrza dla swojego pracodawcy w Paryżu,[1] Charlesa Telliera. Ta sama podstawowa technologia do dziś stanowi podstawę większości mechanicznych systemów chłodniczych.

Pierwsze komercyjne urządzenie chłodnicze zostało wyprodukowane w 1902 roku przez W.H. Carrier. Klimatyzacja stała się powszechna dopiero po II wojnie światowej w latach 50. i 60. XX wieku, kiedy to więcej osób zaczęło jej potrzebować.

Klimatyzacja to ważna rzecz w naszym codziennym życiu. Służy nie tylko do utrzymania świeżości, ale także do tego, aby nasza przestrzeń życiowa była komfortowa. Możemy łatwo znaleźć klimatyzator w naszym pokoju i biurze. Klimatyzator może pomóc nam czuć się komfortowo, zwłaszcza w gorące letnie dni.

Klimatyzacja służy do kontrolowania temperatury i wilgotności pomieszczeń wewnętrznych. Można ją podzielić na dwa rodzaje: klimatyzację centralną i klimatyzatory okienne (lub typu split). Centralne AC są instalowane w centralnych miejscach wewnątrz lub na zewnątrz domów, biur i innych struktur, takich jak szkoły lub szpitale. Klimatyzatory okienne są instalowane przez otwory w oknach lub ścianach.

Główne cechy klimatyzacji to:

Klimatyzacją można nazwać system mechaniczny, który zapewnia komfort w domu. Służy do utrzymywania komfortowej temperatury w pomieszczeniu i dostarczania świeżego powietrza. Składa się z dwóch elementów: elementu chłodzącego (parownika) i elementu grzejnego (skraplacza). Parownik znajduje się w pomieszczeniu i odbiera z niego ciepło, natomiast skraplacz znajduje się na zewnątrz budynku, gdzie następuje ponowne schłodzenie i powrót do stanu ciekłego.

Systemy klimatyzacji można podzielić na dwa rodzaje: systemy wentylacji centralnej oraz systemy wentylacji lokalnej (systemy bezkanałowe). Klimatyzacja centralna działa w oparciu o wentylację mechaniczną i składa się z kilku pojedynczych części umieszczonych w jednym miejscu. Klimatyzacja miejscowa posiada tylko jedną część – jednostkę wewnętrzną, znajdującą się w Twoim domu lub mieszkaniu. Pozostałe części znajdują się poza Twoim domem – sprężarka, skraplacz itp.

Zalety klimatyzacji:

1) Zmniejszone zużycie energii elektrycznej;

2) Poprawa komfortu dla mieszkańców;

3) Obniżenie poziomu hałasu;

4) Zmniejszenie emisji CO2

 

Klimatyzacja AUX

 

Najpopularniejsza marka klimatyzatorów na świecie. Firma produkuje klimatyzatory od 1970 roku, a obecnie jest jednym z największych producentów tego typu urządzeń. AUX produkuje zarówno klimatyzatory o małej, jak i dużej mocy, które znajdują zastosowanie zarówno w pomieszczeniach mieszkalnych, jak i komercyjnych. Produkcja obejmuje wszystkie rodzaje modeli: systemy split, modele monoblokowe, jednostki okienne, jednostki sufitowe i inne. Produkty AUX mają doskonały stosunek ceny do jakości, są niezawodne i trwałe. Ponadto posiadają szereg cech, które wyróżniają je na tle konkurencji. Na przykład:

AUX oferuje 12 lat gwarancji na wszystkie swoje produkty – to bardzo długi okres dla każdego produktu konsumenckiego!

Wszystkie produkty AUX posiadają pilot z wyświetlaczem LCD – dzięki temu można łatwo sterować urządzeniem z każdego miejsca w domu!

Oprócz konwencjonalnych modeli do użytku domowego, AUX produkuje również klimatyzatory przenośne, które w razie potrzeby (np. podczas sprzątania) można przenosić z jednego pomieszczenia do drugiego.

 


DAIKIN to jedna z najpopularniejszych marek w systemach HVAC. Jest to japoński producent klimatyzatorów, pomp ciepła i produktów chłodniczych. Firma została założona w 1924 roku przez Akirę Yamadę w Osace w Japonii jako spin-off Nippon Electric Company (NEC). Nazwa DAIKIN pochodzi z połączenia słów „Dai” (大) oznaczającego „duży” i „Kin” (金) oznaczającego „złoto”. W 1938 roku DAIKIN rozpoczął produkcję pieców olejowych, które były szeroko wykorzystywane podczas II wojny światowej. Pierwszy klimatyzator pojawił się w 1953 roku, a pierwsza pompa ciepła w 1963 roku. Obecnie firma DAIKIN posiada ponad 140 oddziałów na całym świecie i ponad 50 baz produkcyjnych w 30 krajach.

 

Klimatyzacja Gree

 

Praca w trzech kierunkach i niski poziom hałasu.

 

Funkcja pracy trójstronnej automatycznie zmienia tryb pracy w zależności od temperatury i wilgotności. Dodatkowo funkcja pracy niskoszumowej zmniejsza hałas nawet o 40%, przy zachowaniu wysokiej wydajności chłodniczej, dzięki czemu urządzenie idealnie nadaje się do montażu w sypialniach i salonach.

 

Potężna wydajność chłodzenia dzięki technologii inwerterowej.

 

Sprężarka inwerterowa pracuje z prędkością odpowiadającą prędkości silnika o dużej mocy, dzięki czemu może zapewnić potężną wydajność chłodzenia nawet w niskich temperaturach. Co więcej, technologia inwerterowa umożliwia doskonałą oszczędność energii w porównaniu z konwencjonalnymi sprężarkami, ze względu na niezwykle wysoką efektywność przekształcania energii elektrycznej w ciepło. Pozwala to nie tylko zaoszczędzić na kosztach energii elektrycznej, ale również sprawia, że pomieszczenie jest chłodzone szybciej niż kiedykolwiek wcześniej.

Sprężarka inwerterowa (kompresor) jest instalowana w klimatyzatorach mieszkalnych/komercyjnych wyposażonych w technologię inwerterową. Sprężarka inwerterowa wykorzystuje jako element przełączający urządzenie elektromechaniczne zwane „IGBT” (insulated gate bipolar transistor) zamiast stosowania przełączników mechanicznych, jak w sprężarkach konwencjonalnych (silniki liniowe). Dzięki temu uzyskuje się większą wydajność niż w przypadku sprężarek konwencjonalnych; stąd nazwa „inwerterowa”.

 

Klimatyzacja FUJITSU

 

System klimatyzacji FUJITSU to kompleksowa oferta produktów, która zaspokaja potrzeby wszystkich gospodarstw domowych. W skład systemu wchodzą klimatyzatory, pompy ciepła, jednostki typu split oraz różnego rodzaju jednostki wewnętrzne. Główną zaletą tego klimatyzatora jest energooszczędna konstrukcja, która pozwala na zmianę mocy chłodniczej w zależności od pory roku i potrzeb użytkownika. Dodatkowo dostępne są modele z funkcją odzyskiwania energii, która zmniejsza zużycie prądu nawet o 30%.

Firma oferuje szeroką gamę modeli: od małych urządzeń okiennych o mocy chłodniczej 3 kW (2 kW podczas pracy) po duże systemy typu split o mocy do 18 kW. Model ten może być zamontowany na ścianie lub podwieszony pod sufitem.

 

Produkty klimatyzacji KAISAI wykonane są z wysokiej jakości materiałów i posiadają najlepszy design. Marka KAISAI jest jedną z najbardziej popularnych marek w Korei. Firma powstała w 1997 roku i od tego czasu stale się rozwija. Obecnie jest jedną z największych firm na świecie produkujących klimatyzatory i lodówki. Produkty KAISAI znane są również ze swojej świetnej jakości, trwałości i niezawodności.

Oceń page
Shopping Basket
Call Now Button