Pobierz cennik i katalog klimatyzacja SAMSUNG

Klimatyzacja spod znaku Samsung – sprawdzone urządzenia do domu i biura

W dzisiejszych czasach komfort termiczny w domu czy miejscu pracy to podstawa. Dzięki niemu można skupić się na tym, co najważniejsze – w domu na wypoczynku, a w biurze na zadaniach zawodowych. Aby to osiągnąć, w typowych warunkach atmosferycznych konieczna jest klimatyzacja. Na całe szczęście dostępne obecnie na rynku rozwiązania cechują dużą wydajnością i niskim poziomem hałasu. Na prowadzenie wysuwa się tu zwłaszcza marka Samsung – niezwykle ceniony producent nowoczesnej, niezawodnej klimatyzacji.

Jak działa klimatyzacja i jakie są jej rodzaje?

Na współczesnym rynku urządzeń klimatyzujących istnieje kilka typów klimatyzatorów. Zdecydowanie najbardziej popularne są urządzenia typu split. Składają się one z dwóch jednostek – zewnętrznej i wewnętrznej. W jednostce zewnętrznej – umieszczanej na zewnątrz budynku – znajdują się najgłośniejsze elementy, dzięki czemu klimatyzacja w samych pomieszczeniach pracuje cicho. Jednostka wewnętrzna natomiast może być podwieszona na ścianie pod sufitem albo umieszczona przy podłodze. Jednostka zewnętrzna typu split może być połączona z kilkoma jednostkami wewnętrznymi.

W przestrzeniach biurowych montuje się także często klimatyzatory kasetonowe, których jednostka wewnętrzna umieszczana jest ponad podwieszanym sufitem. Chłodne powietrze nie jest w tym przypadku wydmuchiwane jednym strumieniem, ale powoli opada wzdłuż ścian pomieszczenia. W biurach stosuje się poza tym także klimatyzatory kanałowe. W ich przypadku powietrze z jednej jednostki wewnętrznej rozprowadzane jest do różnych pomieszczeń kanałami. Niedogodnością użytkowania klimatyzatorów kanałowych bywa brak możliwości ustawienia temperatury dla różnych pomieszczeń osobno.

W domach prywatnych oraz niewielkich biurach czasem stosowane są też klimatyzatory jednoczęściowe, niepodzielone na jednostkę zewnętrzną i wewnętrzną. Tu wszystkie elementy umieszczone są w jednej obudowie. To praktyczne rozwiązanie dla małych przestrzeni, choć niewątpliwie głośniejsze niż pozostałe typy klimatyzatorów.

Niezależnie od konkretnego typu wszystkie klimatyzatory zbudowane są podobnie. W zamkniętym układzie krąży czynnik chłodniczy. Na jednym końcu układy znajduje się sprężarka i skraplacz, które sprawiają, że czynnik chłodniczy rozgrzewa się, a następnie energia cieplna oddawana jest na zewnątrz. Z drugiej strony umieszczony jest zawór rozprężny, za przyczyną którego czynnik chłodniczy ulega ochłodzeniu, co pozwala na zmniejszenie temperatury powietrza w pomieszczeniu. Najgłośniejszym elementem układu jest sprężarka, która w klimatyzatorach typu split umieszczana jest w jednostce zewnętrznej. Zasada działania klimatyzatora jest więc bardzo podobna do zasady działania lodówki.

Jakie są najważniejsze parametry klimatyzacji?

Dostępne na rynku klimatyzatory opisywane są specjalnymi parametrami, dzięki którym łatwo można je porównać. Najważniejsza jest wydajność, którą opisuje się zarówno dla trybu chłodzenia, jak i grzania. Wydajność pokazuje, z jaką skutecznością klimatyzator przetwarza energię elektryczną na cieplną, wywołując zmianę temperatury powietrza.

Wiąże się z tym kolejny ważny parametr, czyli klasa efektywności energetycznej urządzenia. Obecnie najwyżej oceniani producenci, w tym Samsung, oferują przede wszystkim klimatyzatory energooszczędne, o bardzo wysokiej wydajności energetycznej. Wybór nowoczesnego klimatyzatora to doskonały kompromis pomiędzy potrzebami użytkowników oraz dbałością o niższy ślad węglowy.

Dla użytkowników klimatyzacji istotne jest również generowane przez nią ciśnienie akustyczne – stały poziom hałasu, które określa się w decybelach. Wartość ta podawana jest osobno dla jednostki wewnętrznej i zewnętrznej (tu ma mniejsze znaczenie), a także dla różnych trybów działania urządzenia – najczęściej minimalnego i maksymalnego. Dodatkowo spotkać można się dodatkowymi informacjami na temat rodzaju zasilania i sterowania. Konstrukcja jednostki wewnętrznej ma niewielki wpływ na jej wydajność, jednak może mieć spore znaczenie ze względu na możliwości umieszczenia jej w danym pomieszczeniu i jego wymiary.

Najpopularniejsze serie i modele klimatyzatorów Samsung

Ta południowokoreańska firma to niekwestionowany lider na rynku elektroniki. W ofercie Samsunga znajdziemy również szeroki wybór klimatyzatorów, przede wszystkim typu split, multisplit, a także klimatyzatorów kanałowych i kasetonowych o przeznaczeniu biurowym. W segmencie najbardziej ekonomicznym wyróżnić należy klimatyzatory z serii FJM. Cechują się one średnią wydajnością energetyczną i prostą, klasyczną budową. Wszystkie klimatyzatory z tej serii zasilane są z sieci 230V i wyposażone w sterowanie bezprzewodowe. W serii tej znaleźć można klimatyzatory każdego typu pod względem konstrukcji. Urządzenia panelowe dodatkowo wyposażono tu w jonizator powietrza.

Klimatyzatory z serii RAC charakteryzują się zwiększoną wydajnością energetyczną na poziomie A++. Dostępne są wersje zasilane z sieci i akumulatorowo. Oprócz klasycznego sterowania bezprzewodowego klimatyzatory RAC mają również opcję sterowania Wi-Fi. W serii tej dostępne są obecnie wyłącznie klimatyzatory typu split.

Zdecydowanie warte uwagi są także klimatyzatory z serii CAC. Wysoka jakość wykonania połączona jest tu z dużymi możliwościami pod względem sterowania, wygodnym, intuicyjnym panelem do obsługi i wysokim poziomem wydajności energetycznej. Nieco uproszczoną i bardziej przystępną cenowo wersją są klimatyzatory z serii CAC DPM.

Zdecydowanie najlepszymi parametrami cechują się urządzenia z serii CAC PREMIUM. Ich zapotrzebowanie na energię jest niewielkie – klasa wydajności energetycznej to A+++. Wszystkie urządzenia z tej serii wyposażone są kilka wariantów sterowania oraz nowoczesne, łatwe w obsłudze panele sterowania.

Klimatyzacja Warszawa – zapytaj nas o wycenę klimatyzatora

Klimatyzatory Samsung niezmiennie zbierają znakomite recenzje wśród klientów biznesowych. Są wychwalane na niski poziom hałasu oraz wysoką efektywność. Użytkownicy wskazują przy tym, że awarie należą tu do rzadkości. Co więcej, jeżeli już nastąpią, zaletą marki Samsung jest duża dostępność serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

5/5 - (24 votes)