1. Czy firma realizuje zamówienia tylko od klientów indywidualnych, czy również zamówienia biznesowe?

 Nasza firma realizuje zarówno zamówienia od klientów indywidualnych, jak i biznesowych. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług wszystkich zainteresowanych tematyką  nowoczesnych systemów klimatyzacji oraz wentylacji w pomieszczeniach. 


2. Czy produkty objęte są gwarancją? 

Tak. Każde urządzenie posiada gwarancję zgodną z ofertą producenta (3,5,7,10 lat), pod warunkiem spełniania wymogów przez niego podanych, czyli regularnych serwisów oraz prawidłowej eksploatacji, zgodnej z instrukcją obsługi załączonej do urządzenia.

 
3. Ile wynosi gwarancja na oferowane przez I-MATIC produkty? 

Gwarancja na oferowane przez I-Matic produkty wynosi tyle co gwarancja producenta; w zależności od danego producenta oraz  produktu może to być nieco inny okres. W celu uzyskania pełnej informacji na temat danego modelu zapraszamy do  kontaktu z naszymi pracownikami.


4. Czy firma posiada również serwis urządzeń? 

Oczywiście, nasza firma serwisuje urządzenia związane z klimatyzacją, wentylacją oraz automatyzacją budynku, W celu poznania oferty i szczegółów zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami. 


5. Czy oprócz sprzedaży produktów firma oferuje także ich montaż

Tak,  nasza firma  jak najbardziej oprócz sprzedaży produktów oferuje również ich montaż. Co więcej, montaż jest nawet nieodłączną częścią oferty na zakup urządzeń, producenci wymagają, by montażem zajmowały się osoby tylko odpowiednio przeszkolone oraz do tego powołane, z uwagi na bezpieczeństwo użytkowników danych systemów. 


6. Jakimi certyfikatami może pochwalić się firma? 

Firma posiada certyfikaty autoryzacyjne większości wiodących producentów między innymi: LG, FUJITSU, MITSUBISHI, INNOVA, AIWA, KAISAI, MIDEA, GREE, ROTENSO, AUX, SAMSUNG, FUJI


7. Na jakim terenie działa firma? 

Firma działa na terenie województwa mazowieckiego, ale przy większych realizacjach jesteśmy otwarci na prace na terenie całej Polski.


8. Czy usługami objęte są też dzielnice oddalone od centrum, np. Białołęka, Bielany?

 Oczywiście. Nasze usługi są dostępne zarówno na terenie Warszawy,  jak i w obrębie województwa mazowieckiego.


9. Czy I-MATIC zapewnia audyt pomieszczeń?

Tak,  nasza firma, I – MATIC wykonuje audyt pomieszczeń, podczas którego jest sprawdzana aktualna sytuacja pomieszczeń w zakresie strat ciepła oraz wydajność systemów obecnej klimatyzacji i wentylacji, a także innych systemów w zależności od danego pomieszczenia.  


10. Jak kontaktować się w przypadku zainteresowania ofertą? 

W tym celu zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym, gdzie nasi wykwalifikowani pracownicy służą pomocą każdemu, kto ma pytania dotyczące oferty naszej firmy.

11. Czy firma ma doświadczenie w branży klimatyzacyjnej i wentylacyjnej? 

Tak, firma jest na rynku od 11 lat i w tym czasie zrealizowaliśmy bardzo dużo kontraktów zarówno w branży klimatyzacyjnej, jak i wentylacyjnej. Zaufało nam mnóstwo firm oraz osób prywatnych, które dzięki nam mogą cieszyć się najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi w zakresie systemów klimatyzacji oraz wentylacji pomieszczeń. 


12. Czy w ofercie znajdę klimatyzację odpowiednią do niewielkiego mieszkania? 

Posiadamy bogatą ofertę systemów klimatyzacji, także do niewielkich pomieszczeń. W celu ustalenia szczegółów zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami. 


13. Czy klimatyzacja jest odpowiednim rozwiązaniem dla alergików?

Zdecydowanie tak, klimatyzacja jest odpowiednim rozwiązaniem dla alergików, ponieważ klimatyzatory obniżają temperaturę pomieszczenia, co pozytywnie wpływa na proces oddychania, bo zimnym powietrzem łatwiej oddychać. Ponadto, klimatyzatory często pełnią funkcję oczyszczaczy powietrza, usuwając z niego szkodliwe pyły, zanieczyszczenia oraz roztocza i alergeny. 


14. Co wyróżnia nowoczesne systemy klimatyzacyjne?

 Nowoczesne systemy klimatyzacyjne wyróżnia wysoka wydajność pracy przy stosunkowo niskim poborze energetycznym, cicha praca oraz możliwość zdalnego zarządzania urządzeniami klimatyzacyjnymi.


15. Czy firma oferuje także klimatyzację z funkcją oczyszczania powietrza? 

Tak, w swojej ofercie posiadamy systemy klimatyzacji, w których jest zawarta funkcja oczyszczania powietrza. 


16. Czy mogę samemu zainstalować klimatyzację? 

Jest to wykluczone.  Zakup, montaż i uruchomienie klimatyzacji są regulowane ustawą o substancjach zubożających warstwę ozonową oraz niektórych fluorowanych gazach cieplarnianych, która nakłada na firmy zajmujące się montażem klimatyzacji obowiązek posiadania certyfikacji. Obowiązek ten ma zastosowanie,  zarówno dla firmy,  jak i jej pracowników. Nasza firma posiada taki certyfikat, który jest również do wglądu dla wszystkich nim zainteresowanych na naszej  stronie internetowej. 


17. Czy warto zdecydować się na klimatyzację?

 Zdecydowanie warto zdecydować się na klimatyzację. Nowoczesne systemy klimatyzacyjne zapewniają komfort cieplny wszystkim osobom przebywającym w pomieszczeniach. Jest to inwestycja, której zalety odczujemy bardzo szybko. 


18. Jak przebiega montaż klimatyzacji?

Proces montażu klimatyzacji jest uzależniony od specyfiki pomieszczenia, w jakim ma być zamontowana klimatyzacja oraz od samego urzadzenia, jakie będzie montowane. Przed zamontowaniem danego systemu klimatyzacji, nasi pracownicy za każdym szczegółowo informują Klientów na temat planu montażu klimatyzacji. 


19. Czy taką samą klimatyzację instaluje się w mieszkaniach i halach produkcyjnych?

Z uwagi na wielkość pomieszczeń oraz inne uwarunkowania przestrzenne oraz funkcjonalne, stosuje się nieco inne modele urządzeń, tak, żeby jak najlepiej sprawdzały się w danym pomieszczeniu. 


20. Co wyróżnia produkty oferowane przez I-MATIC? 

Wysoka jakość, niezawodność, ładny wygląd, a do tego ceny, które nie rujnują portfela – to wszystko wyróżnia produkty oferowane przez I-MATIC.


21. Czy firma oferuje projektowanie systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych? 

Tak, nasza firma zajmuje się także projektowaniem systemów wentylacyjnych oraz klimatyzacyjnym.  W celu uzyskania szczegółów, zachęcamy do kontaktu z naszymi pracownikami.


22. Czy system wentylacji pozwoli mi zaoszczędzić na ogrzewaniu? 

Tak, odpowiednio dobrany system wentylacji pozwoli na oszczędzenie energii cieplnej w budynku, co przełoży się na realne oszczędności w zakresie kosztów ogrzewania budynku. 


23. W moim mieszkaniu pojawiła się pleśń, czy odpowiednia wentylacja rozwiąże ten problem?

W zależności od przyczyny pleśni, odpowiednia wentylacja może rozwiązać ten problem, a jeśli nie (bo np. istnieją inne uwarunkowania powodujące pleśń), to z pewnością go ograniczy. 


24. Czy jest możliwa wentylacja pomieszczenia z funkcją regulacji temperatury powietrza? 

Jak najbardziej, w  rozbudowanych systemach wentylacji istnieje funkcja regulacji temperatury powietrza w pomieszczeniu. 


25. Czy istnieje możliwość jednoczesnego montażu wentylacji i klimatyzacji? 

Oczywiście te dwa systemy możemy ze sobą łączyć, zarówno w biurach jak i dla zastosowań domowych.


26. Dlaczego warto zdecydować się na system wentylacji? 

System wentylacji zapewnia doskonałe odprowadzanie zanieczyszczonego powietrza z pomieszczeń, zapewniając dopływ świeżego powietrza z zewnątrz. To pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie osób przebywających w pomieszczeniu, a bardzo często jest to sprawa kluczowa dla zachowania bezpieczeństwa i higieny pracy. 

27. Czy oferują Państwo urządzenia energooszczędne? 

Tak, zależy nam na tym, żeby proponowane dla naszych Klientów rozwiązania były energooszczędne w trosce o ochronę zasobów planety oraz zachowanie niskich kosztów eksploatacji. 

28. Na czym polega audyt pomieszczeń pod system klimatyzacji? 

Audyt pomieszczeń pod system klimatyzacji polega na sprawdzeniu bieżącej sytuacji w pomieszczeniach, tak, żeby można było zaproponować odpowiednie rozwiązania technologiczne w tym zakresie. 


29. Czy klimatyzacja musi generować duży hałas? Czy istnieją urządzenia, które pracują szczególnie cicho? 

Klimatyzacja nie zawsze musi generować duży hałas, na rynku istnieją urządzenia, które pracują stosunkowo cicho. 


30. Czy przedstawiciele firmy doradzą mi, w jakim miejscu powinna zostać zamontowana klimatyzacja lub wentylacja? 

Oczywiście. Każda oferta jest poprzedzona bezpłatną wizją lokalną, podczas której nasz pracownik ocenia warunki techniczne montażu, bada potrzeby Klienta i dopasowuje możliwie najlepsze rozwiązania.


31. Czy liczba osób systematycznie przebywających w danych pomieszczeniu ma znaczenie przy wyborze klimatyzacji?

Często liczba osób systematycznie przebywających w pomieszczeniu ma związek z daną funkcją pomieszczenia, poza tym każda osoba oddaje do otoczenia około 200W ciepła zwiększając zyski: w tym kontekście ma to znaczenie przy wyborze klimatyzacji. 


32. Czym są ścienne klimatyzatory? 

Są to klimatyzatory, których jednostka wewnętrzna jest montowana na ścianie wewnątrz mieszkania/biura.

33. Czy klimatyzację można postawić na dachu budynku? 

Agregat klimatyzacji można postawić zarówno na dachu budynku, powiesić na elewacji,  jak i zamontować na balkonie. Miejsce montażu jest ustalane bezpośrednio z Klientem podczas wizji lokalnej.


34. Czy firma oferuje klimatyzatory przypodłogowe? 

Tak, w ofercie posiadamy różne klimatyzatory, także klimatyzatory przypodłogowe. 


35. Cenię sobie przestrzeń. Czy klimatyzator zajmie dużo miejsca w moim mieszkaniu? 

Nie, w zależności od wybranego modelu, klimatyzator nie zajmuje wiele miejsca w mieszkaniu, są tez modele do zabudowy np. w szafie.


36. Czy istnieje możliwość reklamacji Państwa produktów i usług? 

Oczywiście, w świetle obowiązującego prawa w Polsce każdy klient może zgłosić reklamację dotyczącą usług czy zamontowanych przez nas urządzeń, jeśli tylko czuje taką potrzebę.  Zależy nam, na tym, żeby nasi Klienci byli zadowoleni ze świadczonych przez nas usług, zachęcamy zatem do kontaktu z naszymi pracownikami w każdym przypadku, kiedy pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości dotyczące danej realizacji. Postaramy się je jak najszybciej rozwiać oraz sprawić, żeby Klient był zadowolony ze współpracy z nami. 


37. Jakich firm urządzenia klimatyzacyjne i wentylacyjne posiadacie Państwo w swojej ofercie? 

W naszej ofercie posiadamy urządzenia wiodących firm na rynku tj. LG, TOSHIBA, MITSUBISHI, FUJITSU, INNOVA, AUX, AIWA, GREE, ROTENSO, MIDEA, DAIKIN,KAISAI,SAMSUNG, KLIMOR, VTS, VENTURE 


38. Gdzie znajduje się biuro I-MATIC? 

Biuro firmy znajduje się na warszawskich Bielanach.


39. Czy zamówienia muszę składać osobiście, w biurze? 

Nie konieczności osobistego stawiennictwa w siedzibie naszej firmy, aby złożyć zamówienie. Zamówienia można złożyć mailowo bądź telefonicznie kontaktując się z naszymi pracownikami działu handlowego.


40. Czy montaż klimatyzacji lub wentylacji jest już wliczony w cenę?

 W ofercie oraz cenniku jest wyszczególniona oddzielna pozycja za urządzenia oraz oddzielna na montaż urządzeń.


41. Czy oferowane przez Państwa produkty są wysokiej jakości?

 Na bieżąco śledzimy rynek rozwiązania technologicznych usprawniających działanie inteligentnego domu, aby do oferty wprowadzać najlepsze z nich. W ofercie naszego sklepu są produkty wyłącznie wysokiej jakości, o świetnych parametrach i wysokiej klasie energooszczędności, tak, żeby nasi Klienci byli zadowoleni z zakupów.  


42. Czy sprzedają Państwo produkty bazujące na ekologicznych rozwiązaniach? 

Większość oferowanych klimatyzatorów pracuje na ekologicznym czynniku chłodniczym R-32. Standardem jest klasa energetyczna A+, ale  w portfolio większości producentów znajdziemy także urządzenia posiadających klasę energetyczną A++ lub A+++. 


43. Jaka jest różnica między klimatyzacją, a wentylacją?

 Klimatyzacja i wentylacja są to zupełnie inne systemy wpływające na komfort cieplny oraz parametry powietrza w pomieszczeniu. Główna różnica polega na tym, że klimatyzacja działa w oparciu o poprawę jakości i temperatury powietrza w oparciu o powietrze, które już znajduje się w pomieszczeniu, zaś system urządzeń do wentylacji zapewnia całkowitą wymianę powietrza w pomieszczeniu, w oparciu o dopływ świeżego powietrza z zewnątrz. 


44. Czy potrzebuję zarówno klimatyzacji, jak i wentylacji? 

Wszystko zależy od uwarunkowań: specyfiki danego pomieszczenia, jego funkcji oraz potrzeb Klienta. W celu odpowiedzi na to pytanie, zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami.

 
45. Czy posiadają Państwo urządzenia sterowane zdalnie za pomocą sieci WiFi? 

Tak, większość producentów klimatyzacji posiada już w standardzie moduły WIFI, aby można było sterować urządzeniem w pełni zdalnie. 


46. Zależy mi na dużej wydajności systemu chłodzenia, które urządzenia byłyby dla mnie odpowiednie? 

Zapraszamy do kontaktu z naszymi pracownikami. Nasi specjaliści dobiorą odpowiednie systemy chłodzenia w zależności od metrażu pomieszczenia i indywidualnych potrzeb Klienta.

 
47. Czy odbycie konsultacji wiąże się z koniecznością zakupu produktów?

 Absolutnie nie. Spotkanie z naszym pracownikiem jest bezpłatne i niezobowiązujące, nie ma przymusu zakupy produktów z oferty. 


48. Jaki jest czas oczekiwania na montaż klimatyzacji lub wentylacji?

 Czas oczekiwania to z reguły 1-2 tygodnie (w sezonie letnim może być on trochę dłuższy), licząc  od dnia potwierdzenia zamówienia przez Klienta.


49. Czym są klimatyzatory inwerterowe? Czy posiadają je Państwo w swojej ofercie? 

Klimatyzatory inwerterowe – są to klimatyzatory w których sprężarka płynnie dostosowuje swoją moc i wydajność do warunków termicznych panujących w danym pomieszczeniu. Podobnie jest przy włączaniu urządzenia – miękki start rozpoczynający się od minimalnych obrotów, redukuje straty energii. Jej praca jest na tyle szybka i elastyczna.  że w krótkim czasie uzyskuje zadaną temperaturę, bez zwiększonego zużycia energii. W momencie osiągnięcia określonej temperatury, klimatyzator zmniejsza swoją wydajność po to, aby uniknąć wyłączenia się. Eliminuje to niezwykle energochłonne cykle załączania i wyłączania się urządzenia, co poprawia parametry żywotności poszczególnych elementów sprężarki, a co za tym idzie klimatyzator działa sprawniej. Oczywiście, w swojej ofercie posiadamy klimatyzatory inwerterowe.

50. Czy jest możliwość zmiany rezerwacji terminu na montaż urządzeń? 

Oczywiście, istnieje możliwość zmiany rezerwacji terminu na montaż urządzeń. Niestety, jest to obarczone ryzykiem dostania dość odległego terminu, szczególnie w sezonie letnim.

 
51. Czy mogę oddać do serwisu urządzenie zakupione w innym miejscu? 

Serwisujemy każde urządzenie zgodnie z wymogami producenta, więc jak najbardziej istnieje możliwość serwisowanie urządzenia zakupionego u konkurencji. W przypadku zgłoszeń gwarancyjnych zalecamy jednak kontakt z firmą montującą urządzenie w pierwszej kolejności.


52. Czy oferują Państwo także urządzenia grzewcze? 

Urządzenia, które oferujemy, mają bezpośredni wpływ na odczuwalną temperaturę w pomieszczeniach, w ofercie znajdziecie Państwo zarówno pompy ciepła powietrze-powietrze jak i powietrze-woda


53. Czy klimatyzatory kasetonowe są dobrym rozwiązaniem dla dużych pomieszczeń, np. przemysłowych? 

Tak, najbardziej, klimatyzatory kasetonowe są dobrym rozwiązaniem do dużych pomieszczeń z uwagi na to, że zapewniają efektywny oraz równomierny nawiew powietrza w pomieszczeniach. Bardzo często są stosowane w biurach oraz miejscach pracy. W celu dopasowania odpowiedniego systemu klimatyzacji, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi pracownikami. 


54. Zależy mi na gustownym wystroju mieszkania. Czy urządzenia klimatyzacyjne nie zaburzą wyglądu wnętrz? 

Urządzenia klimatyzacyjne nie zaburzają wyglądu wnętrz. Na rynku istnieje  duży wybór ładnych oraz eleganckich jednostek wewnętrznych, tak, aby każdy klient znalazł coś dla siebie, co będzie odpowiadało jego potrzebom estetycznym i pasowało wizualnie do danego pomieszczenia. 


55. Czy kupię u Państwa kurtyny powietrzne? 

Tak, w ofercie posiadamy kurtyny powietrzne do zastosowania w różnych typach pomieszczeń. W celu zakupu,  zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.


56. Czy oferowane przez Państwa urządzenia można obejrzeć na żywo przed zakupem? 

U nas nie ma takiej możliwości,  zobaczenia na żywo poszczególnych urządzeń przed zakupem z uwagi na ich gabaryty i mnogość rozwiązań które oferujemy, natomiast niektórzy producenci posiadają swoje showroomy,  możemy Państwu pomóc w umówieniu takiego spotkania.


57. Czy prowadzą Państwo stacjonarny punkt sprzedaży? 

Nasi pracownicy działają również w biurze, gdzie można zakupić oraz umówić się na montaż poszczególnych urządzeń. 


58. Czy istnieje możliwość zakupu urządzeń za pośrednictwem sklepu internetowego? 

Z uwagi na specyfikę naszej branży, nie prowadzimy typowego sklepu internetowego, natomiast zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym, który zdalnie jest w stanie przeprowadzić cały proces doradczy oraz umożliwić zakup poszczególnych urządzeń. 


59. Chciałbym zapłacić za produkt w systemie ratalnym, czy dopuszczają Państwo taką możliwość?

 Na ten moment nie ma możliwości zapłaty za produkty w systemie ratalnym,  ale pracujemy nad wprowadzeniem takiego rozwiązania.


60. Co wyróżnia firmę I-MATIC od innych tego typu firm? 

Solidność, terminowość, najwyższa jakość oferowanego sprzętu, wysoki standard obsługi, dopasowywanie oferty pod potrzeby danego Klienta, a to wszystko przy zachowaniu rozsądnych cen: to wyróżnia nas na tle konkurencji. 


61. W jakim przedziale cenowym dostępne są Państwa produkty?

Ceny różnią się w zależności od danego modelu i przeznaczenia danego urządzenia.  Klimatyzację można już kupić od 2500 netto za urządzenie ( bez kosztów montażu). 


62. Jak często aktualizowane są dostępne na Państwa stronie internetowej katalogi? 

Za każdym razem, kiedy producent wypuszcza nowe katalogi oraz wprowadza zmiany w cenniku, sami również przeprowadzamy aktualizację katalogów na naszej stronie internetowej.


63. Czy oferują Państwo również demontaż systemów klimatyzacyjnych/wentylacyjnych? 

Tak, w ramach swojej działalności, przeprowadzamy również demontaż systemów klimatyzacyjnych oraz systemów wentylacyjnych. W celu umówienia się na bezpieczny i profesjonalny demontaż urządzeń wentylacyjnych lub klimatyzacyjnych, zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.


64. Ile wynosi czas oczekiwania na rozpatrzenie reklamacji?

 Czas rozpatrzenia reklamacji jest uzależniony od producenta danego urządzenia, wszystkie informacje na ten temat są umieszczone w Kartach Gwarancyjnych produktów. 


65. W jaki sposób mogę złożyć reklamację? 

Reklamację można złożyć mailowo na adres: biuro@i-matic.pl, odpowiemy na nią tak szybko, jak tylko możliwe. 


67. Czy oferują Państwo środki do konserwacji i czyszczenia urządzeń klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych? 

Czyszczenie i konserwacja urządzeń odbywa się podczas serwisów wykonywanych przez naszych pracowników. Podczas prac wykorzystywane są środki odgrzybiające i odkażające renomowanych firm, posiadających odpowiednie certyfikaty i atesty. Absolutnie wykluczone jest przeprowadzanie konserwacji lub czyszczenia urządzeń klimatyzacyjnych bądź wentylacyjnych na własną rękę, jest to obarczone ryzykiem uszkodzenia urządzenie i może bezpośrednio zagrażać życiu i zdrowiu. 


68. Od ilu lat firma I-MATIC funkcjonuje na rynku?

 Firma jest na rynku od 2011 roku, czyli od 11 lat, od tego czasu działamy na terenie  Polski, pomagając firmom i osobom prywatnym w zakresie klimatyzacji, wentylacji oraz wprowadzania inteligentnych rozwiązań systemów automatyki. 


69. Czy oferują Państwo filtry, sterowniki oraz inne akcesoria do sprzedawanych urządzeń? 

Oczywiście,  w ofercie posiadamy filtry, sterowniki, oraz inne akcesoria do sprzedawanych urządzeń.  W celu ich zakupu, zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.
70. Czy kupię u Państwa części wymienne do urządzeń klimatyzacyjnych/wentylacyjnych? Tak, w ofercie jak najbardziej posiadamy części wymienne do urządzeń klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych.  W celu ich zakupu, zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.


71. Naprawa urządzeń odbywa się wyłącznie w Państwa serwisie, czy też jest możliwość naprawy na miejscu, np. w przypadku drobnych awarii? 

Naprawa urządzeń odbywa się w siedzibie Klienta, z uwagi na to, że jedynie prawidłowy montaż urządzeń w danym pomieszczeniu zapewnia ich sprawne działanie.


72. Czy posiadanie klimatyzacji wiąże się z większym ryzykiem pożarowym? 

Nie, klimatyzatory to urządzenia w pełni bezpieczne, a posiadanie klimatyzacji nie zwiększa ryzyka pożarowego w pomieszczeniu.


73. Czy oferują Państwo urządzenia z funkcją nawilżania powietrza? 

W ofercie posiadamy urządzenia, które wpływają na stopień nawilżenia powietrza, w celu poznania poszczególnych modeli, zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszymi pracownikami. 


74. Czy kupię u Państwa klimatyzatory przenośne? 

Tak, w ofercie naszego sklepu mamy klimatyzatory przenośne. W  celu poznania pełnej oferty oraz zakupu,  zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym.


75. Czy obsługa urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych jest trudna? 

Nie, obsługa urządzeń klimatyzacyjnych oraz urządzeń wentylacyjnych nie jest trudna. Nasi monterzy podczas uruchomienia pokazują Klientowi podstawowe zasady obsługi urządzeń oraz odpowiadają na wszystkie pytania i pojawiające się wątpliwości. Ponadto, do każdego urządzenia,  zawsze też jest dołączona instrukcja obsługi w języku polskim. 


76. Czy otrzymam instrukcję w języku polskim do zakupionego urządzenia? 

Oczywiście, w świetle obowiązującego w Polsce prawa, do każdego zakupionego u nas urządzenia jest bezpłatnie wydawa instrukcja obsługi w języku polskim. 


77. Czy obudowy urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych? 

Obudowy urządzeń klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych są dostępne w różnych wariantach kolorystycznych. Część producentów oferuje klimatyzatory w kolorze czarnym, szarym, beżowym, czerwonym czy zielonym. Po więcej szczegółów,  zachęcamy do kontaktu z naszym działem handlowym.


78. Czy na zamontowanie klimatyzacji lub wentylacji w mieszkaniu potrzebne jest specjalne zezwolenie?

 Zdarza się, że na montaż klimatyzacji lub wentylacji w mieszkaniu może być potrzebne specjalne zezwolenie od administracji budynku lub spółdzielni. Wszystko zależy od ustaleń wewnętrznych danej wspólnoty mieszkaniowej lub spółdzielni.


79. W jakich przedziałach temperatur pracują urządzenia klimatyzacyjne?

Urządzenia klimatyzacyjne pracują zależności od producenta, w przedziale temperatur od – 30°C do +  45°C.


80. Chciałbym zmienić lokalizację urządzenia klimatyzacyjnego, czy jest taka możliwość? 

Jak najbardziej, istnieje możliwość zmiany lokalizacji urządzenia klimatyzacyjnego. Pamiętajmy jednak, by nie przeprowadzać takiego działania na własną rękę.  W tym celu zapraszamy do kontaktu z naszym działem handlowym, który przygotuje ofertę oraz umówi termin przyjazdu specjalisty.


81. W jaki sposób dokonać zamówienia produktów? 

Zamówienie produktów może odbyć się mailowo lub telefonicznie, poprzez kontakt z naszymi pracownikami działu handlowego.


82. Jak długo trwa montaż urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych?

 Czas montażu urządzeń klimatyzacyjnych oraz wentylacyjnych zależy od ilości urządzeń i długości instalacji.  Im bardziej rozbudowana i większa instalacja, tym więcej czasu zajmuje montaż. Zazwyczaj montaż pojedynczego splita w mieszkaniu trwa z reguły jeden dzień roboczy.


83. Czy posiadanie klimatyzacji przyczyni się do podwyższenia rachunków za prąd? 

Jeśli już, to nieznacznie. Nowoczesne systemy klimatyzacji stawiają na rozwiązania energooszczędne, rachunki za prąd nie powinny więc mocno wzrosnąć. 


84. Czy koszt utrzymania urządzeń klimatyzacyjnych i wentylacyjnych jest wysoki? 

Koszt utrzymania urządzeń to koszt regularnych serwisów,  zarówno urządzeń klimatyzacyjnych, jak i wentylacyjnych. W centralach, dodatkowo, dochodzi koszt wymiany filtrów znajdujących się w urządzeniu. Czy jest wysoki? Stosunkowo nie, biorąc pod uwagę korzyści jakie płyną z posiadania urządzeń klimatyzacyjnych oraz urządzeń wentylacyjnych. Świetne parametry powietrza, komfort cieplny, usuwanie zanieczyszczeń – to aspekty, na które naprawdę opłaca się wydać pieniądze. 


85. Dlaczego warto zdecydować się na wentylację w mieszkaniu?

Odpowiednia wentylacja w mieszkaniu jest konieczna nie tylko do tego, żeby przyjemnie się w nim przebywało, ale ma również wpływ na nasze zdrowie i bezpieczeństwo. Z tych powodów zdecydowanie warto zdecydować się na wentylację w mieszkaniu. 

Oceń page