Klimatyzacja – przydatne urządzenie w XXI wieku Klimatyzacja Warszawa

Klimatyzacja – przydatne urządzenie w XXI wieku. Klimatyzacja Warszawa.

Klimatyzacja – przydatne urządzenie w XXI wieku. Klimatyzacja Warszawa.

systemy wentylacji warszawa
systemy wentylacji warszawa

W dzisiejszych czasach, do czynienia z coraz bardziej skrajnymi temperaturami. Globalne ocieplenie sprawia, że, coraz częściej, występują bardzo upalne dni, jakich jeszcze wcześniej, nie obserwowaliśmy w tej części świata. Normą jest, że w takie dni się znaleźć chłodne miejsce, w którym najlepiej nas dodatkowo zimne powietrze. W takim wypadku najlepszym wyborem jest klimatyzacja, będzie mogła zwiększyć produktywność pracujących w upalny dzień w biurze, jak również pomóc nam męczyć się po powrocie do domu. Wpływa także pozytywnie na jakość powietrza, jak również na dobry sen. W poniższym artykule chciałbym skupić się na ważniejszych aspektach doboru klimatyzacji do danego miejsca, a także firmy, która ma wykonać usługę na przykładzie miasta Warszawa. Jest to stolica naszego kraju i miasto, które jednocześnie posiada największa ilość mieszkańców. Obecnie szacuje się, że niemal 1,77 miliona osób, zamieszkuje w mieście Syrenki. Tak duża liczba mieszkańców, poruszających się każdego dnia komunikacją miejską, samochodami, czy pracujących w dużych zakładach, powoduje, że jakość powietrza nie jest najlepsza. Należy również wspomnieć, że maksymalne temperatury, jakie można było odczuć w Warszawie to 36-37 stopni Celsjusza. Dlatego klimatyzacja to bardzo dobry wybór dla mieszkańca stolicy.

montaż klimatyzacji warszawa
montaż klimatyzacji warszawa

Montaż klimatyzacji Warszawa

Pierwszą rzeczą, na którą należy zwrócić przy doborze klimatyzacji, jest sklasyfikowanie naszych potrzeb, ponieważ zupełnie inne koszty i moc klimatyzatora należy przeznaczyć dla stosunkowo niewielkiego mieszkania, a zupełnie inną dla powierzchni biurowych.
Najlepszym wyborem, jeśli chodzi o firmy specjalizujące się w montowaniu klimatyzacji w Warszawie, jest firma I-MATIC. Posiada ona wieloletnie doświadczenie w wymienionych wyżej systemach klimatyzacji, ale także BMS czy wentylacji. Teren działania firmy to cały obszar stolicy w tym takie dzielnice jak Mokotów czy Bemowo.
W ofercie przedsiębiorstwa możemy oczywiście znaleźć montaż, jest to czynność, w której wiele czynników jest istotnych dlatego najlepszym wyjściem, jest wybór specjalisty.

montaż klimatyzacji cena warszawa
montaż klimatyzacji cena warszawa

Najważniejsze etapy to:

  • montaż jednostki wewnętrznej,
  • wykonanie otworów w ścianie i zamontowanie wspornika do konstrukcji nośnej,
  • montaż jednostki zewnętrznej,
  • połączenie przewodu freonowego i kabla elektrycznego.

Należy oczywiście wybrać także odpowiednie miejsce na klimatyzator tak, aby jak najlepiej spełniał swoje funkcje. Jedną z rzeczy, która jest bardzo ważna przy wyborze takiego miejsca, jest zacienienie, czyli znalezienie takiego miejsca w pomieszczeniu, w którym klimatyzator nie będzie cały czas poddany działaniu promieni słonecznych. Istotne jest także, aby w takim miejscu dało się odpowiednio zamontować podstawę, która będzie zabezpieczała klimatyzator przed upadkiem. Ostatnim niezbędnym wątkiem, który należy wziąć pod uwagę, jest zachowanie pewnego odstępu od ludzi, ponieważ klimatyzatory powodują określony poziom hałasu.
Kluczowym dla osób, które będą korzystać z pomieszczenia, w którym znajdzie się klimatyzator, będzie również estetyka. Jest to kolejny argument za tym, aby wybierając firmę znaleźć dobrych fachowców, którzy będą umieli odpowiednio ukryć kable i przewody np. pod listwą elektroinstalacyjną.

montaż klimatyzacja warszawa cena
montaż klimatyzacja warszawa cena

Montaż klimatyzacji cena warszawa

Cena za montaż klimatyzacji jest ustalana indywidualnie, zależna od wielu czynników. Cena za mniejsze zlecenia waha się jednak zazwyczaj w okolicach 1000-1200 zł,  w przypadku bardziej skomplikowanych zleceń ceną jest już jednak wyższa.
Decydując się na montaż, należy jednak najpierw, przeglądnąć cenniki i katalogi różnych producentów klimatyzatorów, które są dostępne na stronie firmy. W ofercie I-Matic można znaleźć wiele katalogów, znanych nawet osobie postronnej firm takich jak m.in. Fujitsu, LG czy Toshiba. Biorąc przykładowo cennik Toshiby, można zauważyć, że ceny za systemy mieszkaniowe rozpoczynają się już od 1150 zł. Sam cennik liczy natomiast 16 stron, na których można znaleźć wybór: Wykończę tekstylnych, systemów mieszkaniowych SPLIT 1:1 i MULTI 1:2, akcesoriów, systemów komercyjnych, zestaw kontroli strefowy kanałówek, systemy TWIN, TRIPLE I DOUBLE TWIN i zestawów do central wentylacyjnych. Zachęcamy więc do wejścia na stronę firmy oraz zapoznania się z katalogami wszystkich producentów.

klimatyzatory z montażem warszawa
klimatyzatory z montażem warszawa

Za co ceniona jest firma?

I-MATIC to specjaliści od oceny:

  • powierzchni klimatyzowanych pomieszczeń,
  • oceny parametrów,
  • przeznaczenia,
  • miejsca, w którym ma się odbyć montaż,
  • estetyki.
klimatyzacja warszawa
klimatyzacja Warszawa

W opiniach wielu klientów firma jest doceniana za bardzo dobry kontakt z klientem. W razie jakichkolwiek problemów, dotyczących działania zamontowanych przez przedsiębiorstwo klimatyzatorów, zapewnione są kilkuletnia gwarancja oraz dostawy czy wykonawstwo. Firma bazuje wyłącznie na sprawdzonych i oryginalnych częściach od najlepszych producentów tego typu urządzeń. Pracownicy I-Matic przygotują dla klientów jak najlepszą ofertę, która będzie dopasowana do ich możliwości finansowych i potrzeb, najlepiej skontaktować się telefonicznie lub mailowo.

Oceń post

Comments are closed.